Hogy is állunk a távoktatás elméletével?

Szerzők

  • Kovács Ilma
https://doi.org/10.3311/ope.184

Absztrakt

A cikk szerzője egy 1973 és 1980 között alkalmazott, oktatási gyakorlaton alapuló kutatásra irányítja a figyelmet. Az ún. pécsi távoktatás-módszertani kísérlet során alkalmazott tudományos modell-módszer megismerése révén az Olvasó választ kap arra, hogy miért és hogyan született akkor (!) a még ma is olvasható, zárt didaktikai rendszert tükröző távoktatási elmélet, és milyen elválaszthatatlan kapcsolatban áll a gyakorlat az elmélettel. Korunk nyitott képzései idején – természetesen – ez az elmélet is változik.

***

The author of the article brings to attention a research based on the teaching practice used between 1973 and 1980.
The findings of the so called " Distance Learning Methodology Experiment " inform the reader about the scientific modelling - method and the reasons for its origin and applications.
Its development is compared to the representation of a didactically rigid distance learning system and highlights the importance of the interrelationship between theory and practice.
In the ever changing environment of today's teaching and learning this theory, of course, is open to further advancement.

Információk a szerzőről

Kovács Ilma

 Kovács Ilma egyetemi magántanár a Budapesti Corvinus Egyetemen.

Citation data from Crossref and Scopus

Hogyan kell idézni

Kovács, I. (2017) „Hogy is állunk a távoktatás elméletével?”, Opus et Educatio, 4(1). https://doi.org/10.3311/ope.184

Folyóirat szám

Rovat

Eszmélés