Miképpen érintettek, és hogyan reagálnak a nők és a férfiak a munkahelyi lelki terrorra?

Szerzők

  • Juhász Tímea
https://doi.org/10.3311/ope.259

Absztrakt

Napjaikban a munkavállalók egyre bátrabban vállalják fel és nyíltan beszélnek arról, hogy a munkahelyükön milyen lelki terror éri őket. A mobbing jelenség már több évtizede ismert a management kutatások körében. A kifejezés az etológiából került át a szervezeti vizsgálatokba és a kutatók számos szempontból elemezték a munkahelyen történő lelki zaklatásokat.

A mostani tanulmány egy, 209 fővel készült kérdőíves vizsgálat néhány eredményét mutatja be. A felmérés olyan személyek közreműködésével készült, akik legalább havonta egyszer elszenvednek lelki inzultust a munkahelyükön. A kutatás számos kérdésre kereste a választ, így többek között arra, hogy miképpen viselik a nők és a férfiak a munkahelyi lelki terrort és hogyan reagálnak ezekre a jelenségekre.

A minta esetében elmondható volt, hogy a nemek között azonosítható a különbség a munkahelyi lelki terror érintettségében, illetve a rájuk gyakorolt hatásában.

Információk a szerzőről

Juhász Tímea

 

Juhász Tímea PhD tanácsadó, több felsőoktatási intézmény meghívott előadója. Kutatási területe: munka és magánélet összehangolása, tudásmenedzsment, foglalkoztatási kérdések.

Citation data from Crossref and Scopus

Hogyan kell idézni

Juhász, T. (2018) „Miképpen érintettek, és hogyan reagálnak a nők és a férfiak a munkahelyi lelki terrorra?”, Opus et Educatio, 5(3). https://doi.org/10.3311/ope.259

Folyóirat szám

Rovat

Munkaügyi Szemle