Mesterséges intelligencia a humánpolitikai munkában

Authors

  • György Bőgel
https://doi.org/10.3311/ope.272

Abstract

A humánpolitikai munka több évtizede tartó digitális átalakulásában új szakaszt nyit a mesterséges intelligencia megjelenése és elterjedése. Jelenleg még a kísérletezés fázisában vagyunk, de egyes trendek már jól megragadhatók, az első eredmények értékelhetők. A cikk rövid áttekintést ad a mesterséges intelligencia fejlődéséről és képességeiről, példákon keresztül bemutatja, hogyan jelenik meg a humánpolitikai munkában, rámutat a kockázatokra és a veszélyekre, végül megjelöli a kapcsolódó kutatások várható irányát és feladatait.

Artificial intelligence opens a new phase in the digital transformation of HR what started decades ago. We are only experimenting with the new solutions but a few trends have become visible and the first results can be evaluated. This study provides a short overview on the development and capabilities of artificial intelligence, discusses through practical examples how it appears in HR, highlights some risks and fears, and finally emphasizes the importance of further research.

Author Biography

György Bőgel

Bőgel György közgazdász, a Central European University tanára. A közelmúltban elsősorban vállalkozási és innovációs tárgyakat oktatott saját intézményében és vendégként más egyetemeken itthon és külföldön. Tucatnyi könyvet és több mint száz cikket publikált magyar és angol nyelven a technológiai fejlődésről, az infokommunikációs piacról, vállalatvezetési témákról. Elnöke, illetve elnökségi tagja volt a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Egyesültnek, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaságtól megkapta a Neumann-díjat. Vállalati gyakorlati tapasztalatokat a KFKI Számítástechnikai Rt-nél szerzett, ahol öt évig dolgozott főállásban elnöki stratégiai tanácsadóként. Gyakran szerepel moderátorként és előadóként gazdasági, vezetési és innovációs tárgyú konferenciákon. 

Citation data from Crossref and Scopus

How to Cite

Bőgel, G. (2018) “Mesterséges intelligencia a humánpolitikai munkában”, Opus et Educatio, 5(3). https://doi.org/10.3311/ope.272

Issue

Section

Munkaügyi Szemle